Glutaminian sodu, Aji-no-Moto MSG 454g - Ajinomoto

  • Glutaminian sodu, Aji-no-Moto MSG 454g - Ajinomoto
13,50 zł
/ szt.
135 pkt.
1.35 pkt.
Wartości odżywcze

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczne.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Większe, ekonomiczne opakowanie glutaminianu sodu w kryształkach - dosmaczy niejedną ucztę. ;)

Glutaminian monosodowy, spotykany pod skrótem MSG to bliski krewny soli i niezawodny wzmacniacz smaku umami. Ten wyjątkowy aminokwas, odpowiedzialny za obecność umami w naszych posiłkach, stanowi niezwykle ceniony element potraw kuchni azjatyckiej, szczególnie pożądany w Chinach, Korei i Japonii. To właśnie japoński chemik, Kikunae Ikeda jako pierwszy dokonał izolacji kwasu glutaminowego z wodorostów kombu. Zdarzenie to miało miejsce w 1908 roku, co dowodzi jak wcześnie powstał pomysł przeistoczenia go w uniwersalną przyprawę.

W naturze glutaminian sodu występuje w rybach, mięsie, grzybach, warzywach, a nawet w niektórych owocach. Wśród produktów bogatych w MSG znajdziemy więc ser parmezan, wodorosty nori i kombu, grzyby shiitake, orzechy włoskie, suszone pomidory, sos rybny czy miso. To dzięki niemu produkty te wydają się tak "pełne" i bogate w smaku.

W dzisiejszych czasach glutaminian monosodowy pozyskiwany jest w procesie fermentacji, podobnie jak wino, jogurty czy kefir. Zgodnie z nazwą stanowi on źródło sodu, jednak warto wiedzieć, że zawiera go o 1/3 mniej niż zwykła sól. Jako wzmacniacz smaku, który błyskawicznie podkreśla walory spożywanych dań, może skutecznie przyczynić się do zmniejszenia potrzeby dosalania.

Glutaminian sodu w formie przyprawy pojawił się na rynku za sprawą japońskiego przedsiębiorstwa S. Suzuki, powstałego w 1909 roku. Po niebywałym sukcesie produktu firma została przechrzczona i do dziś nazywa się dokładnie tak samo, jak marka pod którą pojawiło się MSG - Ajinomoto. Japońskie wyrażenie Aji no moto w tłumaczeniu na język polski oznacza "esencję smaku".

Propozycja stosowania:

  • 1/2 łyżeczki (około 2g) na 250ml zupy / 250g ryby, mięsa, warzyw
  • >3/4 łyżeczki (około 3g) na 300g smażonego ryżu / 300g smażonego makaronu

Wg zaleceń producenta, zakładając, że 1 łyżeczka = 4g


Wyprodukowane przez Ajinomoto Foods Europe SAS w Paryżu, Francja
Na zlecenie Ajinomoto Co., Inc. w Tokio, Japonia

Pełny skład

Glutaminian monosodowy (E621). Czystość powyżej 99%.Do stosowania w umiarkowanych ilościach

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel